BUSKO ZDRÓJ 17.04-2023.

"Serdeczne pozdrowienia z Buska Zdroju!!! Dziękujemy"
****************************************************************************************** WSPANIAŁY KONCERT!

W dniu 21.03.2023 w ramach profilaktyki uzależnień odbył się w rzucowskiej szkole koncert bluesowy.
Panowie Jacek Chruściński i Maciej Kłeczek uraczyli młodzież porcją wspaniałej muzyki, a
historie opowiedziane przez pana Jacka na długo pozostaną w pamięci uczniów...****************************************************************************************** MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE!

21.03.2023 Borkowice.Profilaktyka uzależnień - koncert Jacka Chruścińskiego i Macieja Kłeczka.
DZIĘKUJEMY

****************************************************************************************** KONCERT W ZYGRACH!!!

W szkole postawowej w Zygrach wystąpili w ramach profilaktyki uzależnień panowie
Jacek Chruściński i Maciej Kłeczek. Dziękujemy za wspaniały koncert i znakomite przesłanie.

****************************************************************************************** Masz tylko jedno życie! Koncert w Tomicach
24.01.2014 Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach.

Oto fragmenty wypowiedzi uczniów o koncercie:

,,Zespół idealnie połączył treści dydaktyczne z rockowo – bluesową muzyką, propagując jednocześnie styl życia wolny od używek. Wrażenia po spektaklu były bardzo pozytywne”.
Angelika Skrzyńska, klasa 3b,,1 noc, 1 zła decyzja – całe życie zmienione o 360 stopni – cierpienie (...) Koncert zakończył się owacjami na stojąco, bisem oraz pamiątkowymi zdjęciami z zespołem.”
Kinga Wolanin, klasa 3b,,W piątek, czyli 24.01.2014 roku w naszej szkole gościł zespół muzyczny "Bluesmobile" . Zagrał koncert profilaktyczny. Muzycy opowiadali głównie o skutkach działania narkotyków, alkoholu i innych używek. Całość była oprawiona doskonałymi utworami muzycznymi, których nastrój zmuszał do zastanowienia nad szkodliwością działania używek. Koncert profilaktyczny bardzo mi się podobał i zmusił mnie do zastanowień. Dyskusja była prowadzona w sposób zabawny, lecz nie przesadnie, gdyż temat używek zmusił większość będących na sali uczniów do zachowania powagi sytuacji i żywego słuchania dalszych wypowiedzi członków zespołu. Mam nadzieję, że w naszej szkole odbędzie się jeszcze taki koncert, gdyż całość bardzo mi się podobała.”
Szymon Placek, klasa 3c,,Koncert profilaktyczny, który odbył się 24.01.2014r. był zaskakująco ciekawy. Zespół, który przybył do naszej szkoły to ,,Bluesmobile”. Jeden z członków zespołu opowiadał nam o narkotykach i historiach, których sam był świadkiem i których sam doświadczył. Oczarował mnie sposób, w jaki nam to przekazał. (...) Między kolejnymi przestrogami o narkotykach zespół grał bluesowe utwory. Według mnie był to znakomity koncert. Zespół ten bardzo mi się podobał, a głos i gra głównego wokalisty oczarowała mnie. Podczas jednej z piosenek publiczność wstała z miejsc i śpiewała razem z zespołem. Po występie artyści rozdawali autografy oraz robili wspólne zdjęcia z uczniami. Koncert ten uważam za udany”.
Sabina Wiktor, klasa 3a

******************************************************************************************

1.06.2012 RUDZINIEC
Zestaw atrakcji przewidzianych dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu z okazji Dnia Dziecka był niezwykle różnorodny w tym roku. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nie wyłączając spacerku w deszczu... Rozpoczęło się od przedstawienia ,, Król Maciuś Pierwszy". Kolejna godzina - to popis pracy zespołowej: rozsypanki wyrazowe, budowanie wież oraz ujawnianie swoich marzeń. Około 10.30 wszyscy wyruszyli w pochodzie pod Urząd Gminy w Rudzińcu. Nad głowami defilujących unosiły się transparenty nawołujące do przestrzegania praw dziecka. Po powrocie do szkoły w ulewnym deszczu i po krótkim odpoczynku uczniowie wzięli udział w koncercie zespołu rockowego BLUESMOBILE BAND. Ta niespodzianka została ufundowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzińcu.
******************************************************************************************

Masz tylko jedno życie!

Pod tym intrygującym tytułem artyści bluesowi przedstawili młodzieży z Gimnazjum Publicznego w Ścinawie, proJPG">


Zespół składający się z muzyków grających na gitarze, gitarze basowej i perkusji na długo pozostanie w pamięci naszej młodzieży, miejmy nadzieję, że również na długo oddali ich od niebezpiecznych pokus próbowania środków psychoaktywnych.******************************************************************************************

Publiczne Gimnazjum w Walcach


Dnia 28 lutego w naszym gimnazjum odbył się koncert. Gościł u nas zespół z Krakowa - "Bluesmobile". Koncert odbył się w ramach profilaktyki uzależnień. Spędzając u nas dwie godziny opowiadali nam o różnych przypadkach ludzi uzależnionych ale także zagrali kilka swoich piosenek. Opowiedzieli nam też kilka słów o sobie.

******************************************************************************************

czwartek, 23 lutego 2012 - Masz tylko jedno życie

Uczniowie Gminnego Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Skarbimierzu Osiedle przy dźwiękach bluesa wsłuchiwali się w historie przestrzegające przed różnego rodzaju uzależnieniami. Program związany z profilaktyką uzależnień przedstawił zespół Bluesmobile. Koncert odbył się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej 13 lutego 2012 roku. Wysłuchali go uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, gimnazjum oraz przybyli mieszkańcy Skarbimierza i okolic. Muzycy zagrali znane bluesowe utwory, wzbudzając aplauz młodzieży. W przerwach między utworami solista opowiadał historie swoich przyjaciół, których zgubne nałogi doprowadziły do degradacji życiowej, izolacji, a nawet śmierci.
Oryginalna forma programu profilaktycznego sprawiła, że przekazywane treści skuteczniej trafiły do umysłów i serc młodych ludzi. Uczniowie prosili o bisy oraz autografy występujących muzyków. Na zakończenie dyrektor szkoły apelowała do młodzieży o rozwagę i rozsądek, przywołując przykład niedawno zmarłej tragicznie piosenkarki Whitney Houston.Koncert mógł się odbyć dzięki współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. arp

******************************************************************************************

„Bluesmobile Band” 17 listopada 2011w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Jedliczu.
Utwory przeplatane były osobistymi historiami na temat uzależnień i związanych z tym zagrożeń. Lider grupy Jacek Chruściński opowiadał o losach ludzi, swoich znajomych, przyjaciół, dla których kontakt ze środkami uzależniającymi miał tragiczne skutki. – Pamiętajcie, macie tylko jedno życie - przestrzegał. Nie warto go zmarnować. Nie warto dla głupiego szpanu, chwili wątpliwej zabawy czy ciekawości ryzykować zdrowiem, a nawet życiem - mówił.


Na młodzieży koncert zrobił duże wrażenie. Okazuje się, że taka forma przekazu, autentyczna i bezpośrednia, najbardziej trafia do młodych ludzi o czym mogą świadczyć komentarze: super inicjatywa, fajna impreza, chcemy częściej brać udział w takich akcjach. Młodzież przyjęła muzyków entuzjastycznie, były gromkie brawa, bisy i wspólne śpiewanie.
Ewa Bukowiecka

******************************************************************************************
26.10.2011 Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce


Serdeczne pozdrowienia z Chorkówki. Dzieciaki bardzo dobrze pamiętają i zrobiło to na nich ogromne wrażenie. Super inicjatywa.
Roman Skowron

******************************************************************************************

Niżańskie Centrum Kultury ,,Sokół" w Nisku 25.10.2011 r. - koncert grupy Bluesmobile.


W ramach profilaktyki antynarkotykowej swój koncert zaprezentowała krakowska formacja The Bluesmobile Band. Piosenki zespołu przeplatane były opowieściami artystów na temat uzależnień i związanych z tym zagrożeń. Młodzież przyjęła koncert entuzjastycznie!
Dominik Maślach, autorem zdjęcia jest Marian Pelic.

******************************************************************************************

Narkotyki to nie zabawa. środa, 19 października 2011 10:45 Gimnazjum Józefów
W dniu 19.10.11r. uczniowie Gimnazjum im. H. Sienkiewicza uczestniczyli w programie profilaktycznym zorganizowanym we współpracy z MOPS w Józefowie. Koncert zespołu Bluesmobile Band poprowadził, gitarzysta grupy Wawele, Jacek Chruściński. Program miał na celu uświadomienie gimnazjalistom zagrożeń płynących z zażywania narkotyków. Opowiadał o losach ludzi, dla których przyjmowanie substancji odurzających miało tragiczne skutki.

Prezentowanym historiom towarzyszyły piosenki w wykonaniu zespołu, które wzbudziły aplauz uczestników spotkania.
ejozefow.pl


******************************************************************************************

Przeciwko uzależnieniom wśród młodzieży. Koncert Bluesmobile Band. 18.10.2011.
Pod przewodnictwem basisty grupy "Wawele" Jacka Chruścińskiego artyści z grupy "Bluesmobile" opowiadali historie uzależnionych młodych ludzi, znajomych i przyjaciół, dla których przyjmowanie substancji odurzających miało tragiczne skutki.

Swoje opowieści przeplatali utworami z repertuaru przedwcześnie zmarłych gwiazd. W ten sposób promowali ideę zdrowego, wolnego od narkotyków życia, urozmaicając treści dydaktyczne graną na żywo muzyką. W trzech takich programach, odbywających się pod hasłem "Masz tylko jedno życie", uczestniczyli uczniowie szóstych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów w Józefowie i Majdanie Nepryskim oraz Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie.
bilgorajska.pl

******************************************************************************************

21.IX.2011 KONCERT PROFILAKTYCZNY ZEPOŁU BLUESMOBILE
W środę 21 września w murach naszej szkoły odbył się koncert profilaktyczny polskiego zespołu blues rockowego - BLUESMOBILE BAND. Zespól ten został założony w 1999 roku przez krakowskich muzyków: Tadeusza Pocieszyńskiego, Jacka Chruścińskiego i Artura Malika. Obecnie zespól tworzy trzech muzyków: Jacek Chruściński (gitara basowa, śpiew), Wiesław Błaszkiewicz (perkusja) oraz Tomasz Stępniewski (gitara prowadząca, śpiew). Gościli w naszej szkole by porozmawiać z nami na dość trudny temat jakim jest uzależnienie od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. To bowiem, że mieszkamy z dala od dużych aglomeracji wcale nie oznacza, że te problemy nas nie dotyczą. Wszystko przecież zaczyna się od zwykłej ciekawości, chęci zaimponowania kolegom, a finał zazwyczaj w każdym przypadku jest tragiczny w skutkach.

Pan Jacek Chruściński przekonywał nas, że to my sami mamy zdecydować i postanowić co zrobimy ze swoim życiem, życiem które nie jest grą komputerową. Opowiadając historie swoich trzech kolegów – Gienka, Kazka i Karola próbował uświadomić nam, że nie warto dla ułudy, zabawy czy szpanu ryzykować swojego życia, gdyż mamy je TYLKO JEDNO i NIE NALEŻY GO ZMARNOWAĆ. Te trudne tematy przeplatane były świetną oprawą muzyczną, przy której wszyscy doskonale się bawili.
STRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Kornela Makuszyńskiego w WĘGROWIE

******************************************************************************************
Bluesmobil w szybie Guido o narkotykach.
Zabrze 8-12-2010******************************************************************************************

BLUESMOBILE w ZSM Racibórz

17 listopada w sali gimnastycznej ZSM odbyło się spotkanie naszej młodzieży z zespołem BLUESMOBILE w ramach profilaktyki antynarkotykowej. Celem spotkania było nie tylko posłuchanie dobrej muzyki, ale przede wszystkim wysłuchanie przekazu, jaki artyści z Bluesmobile głosili. Zespół, promując hasło "Masz tylko jedno życie", umiejętnie połączył treści dydaktyczne z rockowo-bluesową muzyką, propagując jednocześnie styl życia wolny od używek.


Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z przykładami wziętymi z życia, o których mówili członkowie zespołu, związanymi z zagrożeniami, jakie niosą alkohol, narkotyki czy dopalacze. Wrażenia po spektaklu były pozytywne.

Mariola Grądowska-Szymańska


******************************************************************************************

Zachowaj trzeźwy umysł.

30 września br. w ramach programu profilaktycznego „Masz tylko jedno życie” w Urzędzie Gminy i Miasta w Węglińcu odbył się koncert zespołu Bluesmobile. Odbiorcą koncertu była młodzież szkół gimnazjalnych z Ruszowa i Węglińca. Organizatorem koncertu był Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Obok przekazu muzycznego, treścią spotkania było propagowanie idei zdrowego, trzeźwego stylu życia. Problem zażywania narkotyków i uzależnienia to trudny temat w rozmowach z młodymi ludźmi. Jacek Chruściński w sposób niezwykle przystępny przekazał młodzieży następstwa nie tylko choroby narkotycznej ale i jednorazowego kontaktu z narkotykiem. Na przykładzie życiorysów osób narkotyzujących się, pochodzących z kręgu znajomych zespołu, zobrazował degradację fizyczną, psychiczną i społeczną towarzyszącą zwykle zażywaniu substancji odurzających.
Prelekcja połączona z koncertem muzyki bluesowo-rockowej stanowiła niezwykle atrakcyjną formę przekazu ostrzegającą o uzależnieniu. Uczniowie podziękowali muzykom za koncert i wykład gorącymi brawami.******************************************************************************************

Wieruszów - Masz tylko jedno życie

Pod takim hasłem 22 września 2010 roku w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbył się program słowno muzyczny zespołu Bluesmobile. W tym niecodziennym koncercie wzięli udział wszyscy gimnazjaliści oraz uczniowie VI klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka.
Profesjonalnie przygotowany program skierowany był do młodzieży szkolnej, najbardziej dziś narażonej na zagrożenia związane z uzależnieniami, ale także do nauczycieli i wychowawców. Podczas spotkania z młodymi ludźmi Jacek Chruściński (lider zespołu) przedstawił problematykę uzależnień w sposób niezwykle sugestywny, szczery i bezpośredni. Bluesrockowe brzmienia przeplatane były autentycznymi świadectwami. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadanych historii, żywo reagowali na prezentowaną muzykę, nagradzając wykonawców brawami. Koncert ten był nie tylko rozrywką, ale przede wszystkim doskonałą okazją do refleksji nad ludzkim życiem, jego niepowtarzalnością i ulotnością.
(aut: Jakub Musiał i Jakub Góralski)******************************************************************************************

14.09.2010 Zespół Szkół w Tarnówce.

Bluesmobile - polski zespół blues-rockowy, tworzy trzech muzyków: Jacek Chruściński (gitara basowa, śpiew), Wiesław Błaszkiewicz (perkusja) oraz Tomasz Stępniewski (gitara prowadząca, śpiew). W Tarnówce gościli 14 września z programem słowno-muzycznym " Masz tylko jedno życie". Przyjechali, by spróbować porozmawiać z nami o bardzo trudnym temacie, o pladze alkoholu, narkotyków, dopalaczy... Przecież nikt nie może powiedzieć, że w małej miejscowości jak nasza, gdzie wszyscy się znają, nie ma takiego problemu wśród młodzieży. Zaczyna się od chęci spróbowania, od ciekawości, jaka będzie reakcja, a kończy się niestety najczęściej tragicznie...

******************************************************************************************

MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE! KONCERT ZESPOŁU BLUESMOBILE
Autor: Daria Krzykowska

W dniu 14.09.2010 roku w auli szkolnej Gimnazjum w Radominie wystąpił dla nas zespół "Bluesmobile". Przedstawili nam nie tylko swoje utwory, ale również problemy związane z nałogami. Lider zespołu, Jacek Chruściński, opowiedział nam o tym, czego doświadczyli jego koledzy z dzieciństwa i szkoły. Historie te były bardzo przejmujące. Uświadomiły nam, że nie warto ulegać nałogom, które mogą zagrażać naszemu życiu i zdrowiu.******************************************************************************************

Kąty Wrocławskie. Koncert zespołu Bluesmobile

21 wrzesnia odbył się koncert w ramach programu profilaktycznego Masz tylko jedno życie. Koncert poprowadziła grupa bluesowa Bluesmobile, która propaguje idee zdrowego stylu życia, wolnego od narkotyków i alkoholu.******************************************************************************************

19 maja 2010r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie

miał miejsce niezwykły koncert, bowiem dotyczył on profilaktyki uzależnień. Czołowy polski zespół blues-rockowy „Bluesmobile” z Krakowa profesjonalnie przygotował program o charakterze profilaktycznym skierowany do młodzieży szkolnej. W umiejętny sposób połączył treści dydaktyczne z atrakcyjną muzyką. Blues – rockowe brzmienia przeplatane były autentycznymi świadectwami. Gitarzysta basowy i lider działającej od 2001 roku formacji Jacek Chruściński mówił o znanych osobach, którzy popadając w „sidła nałogu” doprowadzili do zniszczenia własnego życia i utraty bliskich.„W muzycznym świecie wiele osób miało i ma problemy z narkotykami. Spotkaliśmy w swoim życiu wiele takich osób. Nałóg zabrał ich na samo dno. Chcemy o tym opowiedzieć młodzieży” - mówił Jacek Chruściński. Koncert nosił tytuł „Masz tylko jedno życie” i został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łopusznie. (aut. Ilona Picheta - pedagog szkolny)

******************************************************************************************

MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE - Muzyczna profilaktyka
2010-06-07 14:52

To tytuł koncertu - programu profilaktycznego, który odbył się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bolesławcu i został skierowany do młodzieży Gimnazjalnej z terenu Gminy Bolesławiec. Czołowy Polski zespół blues-rockowy BLUESMOBILE profesjonalnie przygotował program o charakterze profilaktyki uzależnień skierowany do młodzieży szkolnej. W umiejętny sposób połączył treść dydaktyczną z atrakcyjną muzyką. Podczas spotkania z młodymi ludźmi Jacek Chruściński (lider zespołu) przedstawia profilaktykę w sposób niezwykle sugestywny, szczery i bezpośredni.******************************************************************************************

www.moja-ostroleka.pl
"Bluesmobile Band" przestrzegał przed alkoholem i narkotykami

Spektakl profilaktyczny dla młodzieży szkolnej pt. "Masz tylko jedno życie" przedstawili wczoraj - drugiego marca - ostrołęckiej młodzieży krakowscy muzycy z zespołu "Bluesmobile Band". Prelekcja i koncert grupy to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane w Ostrołęce w ramach profilaktyki przeciw uzależnieniom. Członkowie zespołu opowiadali młodzieży o swoich znajomych i znanych ludziach, którzy z powodu alkoholu i narkotyków zniszczyli swoje życie, karierę, przedwcześnie zmarli. Muzycy opowiadali o możliwości wyboru lepszego i bardziej wartościowego życia bez uzależnień. - Nie mamy zamiaru przekonywać młodzieży na siłę i cały czas powtarzać, że narkotyki są złe. Taki przekaz najczęściej do młodzieży nie dociera. Naszym celem jest po prostu propagowanie zdrowego, normalnego stylu życia. Staramy się pokazać, że muzycy bluesowi, jazzowi mogą grać, tworzyć muzykę nie biorąc narkotyków - powiedział Jacek Chruściński, basista zespołu Bluesmobile.
Spektakl przygotowany przez muzyków odbył się w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Organizatorem przedsięwzięcia była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.******************************************************************************************

ZSO im. J. Kilińskiego w Mogielnicy. 8.12.2009
W muzycznej podróży z Bluesmobile.

W grudniu odwiedzili nas artysci z z Krakowa :) - zespół Bluesmobile.
W koncercie uczestniczyli wszyscy uczniowie gimnazjum i liceum. Pan Jacek Chruściński, grający na gitarze basowej, podzielił się z nami swoją wiedzą na temat skutków stosowania przez młodych ludzi narkotyków. Gitarzysta opowiedział o znajomych, którzy w porę nie potrafili zerwać z nałogiem i stracili życie...
Opowieść artysty wzbogaciły bluesowe utwory, wykonane w języku angielskim. Miejmy nadzieję, że słowa p. Jacka Chruścińskiego dotarły do wszystkich i odniosły żądany skutek!******************************************************************************************

Koncert Mikołajkowy !!!

Dnia 4.12.2009r. odbył się Koncert Mikołajkowy połączony z profilaktyką, zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Panowie z zespołu Bluesmobile opowiedzieli nam historie związane z narkotykami oraz zagrali kilka swoich kawałków.
Dziękujemy za miłą niespodziankę.
Samorząd szkolny******************************************************************************************

Masz tylko jedno życie

Pod takim hasłem, w dniu 26 listopada w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Siewierzu, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym oraz Przeciwdziałania Narkomanii odbył się program słowno – muzyczny, w wykonaniu zespołu „Bluesmobile”.
Występ miał charakter profilaktyki uzależnień, a jego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów, ukształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata oraz określenie systemu wartości w kształtowaniu własnej osobowości. Program profilaktyczny w powiązaniu z muzyką miał na celu uruchomić wyobraźnię młodych ludzi, skłonić ich do refleksji nad życiem i słusznością wyborów, których dokonują każdego dnia. Profesjonalnie przygotowane widowisko, skierowane był głównie do młodzieży szkolnej, najbardziej dziś narażonej na zagrożenia związane z uzależnieniami, ale także do nauczycieli i wychowawców. Podczas spotkania z młodymi ludźmi Jacek Chruściński – lider zespołu przedstawił problematykę uzależnień, w sposób niezwykle sugestywny i szczery. Umiejętne łączenie treści dydaktycznych przeplatane wspaniałą muzyką dawały efekt niezwykle bezpośredniego przekazu. Podczas występu była muzyka, było również kilka niezmiernie sugestywnie opowiedzianych historii, o znajomych, o przyjaciołach, którzy w bezmyślny sposób odeszli, bądź też zniszczyli swoje życie, ponieważ zawładnął nimi alkohol albo narkotyki.
Artyści czołowego polskiego zespołu blues - rockowego „Bluesmobile”, których występ obejrzeliśmy w Siewierzu, występowali na trzech kontynentach, brali udział w największych festiwalach i koncertach plenerowych. Nagrali kilka programów telewizyjnych i wydali 3 płyty CD. Od lat współpracują z krakowską telewizją, aktywnie propagując idee zdrowego, wolnego od narkotyków i wszelkich używek życia, ucząc przy tym szacunku dla wartości najcenniejszych, takich jak rodzina czy praca. We współczesnych czasach dzieci i młodzież narażeni są na mnóstwo pokus. Środki masowego przekazu kreują atrakcyjny, chodź często jednak fałszywy wizerunek świata. Świat ten często jest pełen przemocy, agresji, wulgaryzmów, wskazówek jak odreagować trudy życia codziennego uciekając się do różnego rodzaju używek. Narkotyki, alkohol, przemoc coraz bardziej bezkarnie wkraczają w życie młodych ludzi. Zagrożenia są niestety bardzo często bagatelizowane i akceptowane przez otoczenie, a rodzice, opiekunowie, wychowawcy, nauczyciele, często bywają bezradni wobec tych problemów. Sposobem, aby ustrzec młodych ludzi od zgubnej mody na zażywanie różnego rodzaju środków odurzających, jest prowadzenie profilaktycznych działań z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy.
Na koncert grupy „Bluesmobile”, przybyło ponad 300 uczniów ze wszystkich szkół Gminy Siewierz, zaproszonych przez Pełnomocnika Burmistrza ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym i Narkomanii – Agnieszkę Surmę. Spotkanie z artystami sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Siewierzu.******************************************************************************************

Występ zespołu Bluesmobile w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach

Zespół wystąpił 28 października 2009 r. w naszym gimnazjum. Trzej sympatyczni panowie w rytmach muzyki zaprezentowali profilaktykę antynarkotykową.******************************************************************************************

Gimnazjum im.2 Pułku Pancernego w Żurawicy - Występ zespołu Bluesmobile Band

Uczniowie naszego gimnazjum w dniu 16.10.2009 wzięli udział w koncercie zespołu Bluesmobile Band. Artyści grając koncert wsparli działalność profilaktyczną gimnazjum w zakresie przeciwdziałania narkomanii. Zespół promując hasło „Masz tylko jedno życie” umiejętnie połączył treści dydaktyczne z rockowo-bluesową muzyką propagując jednocześnie styl życia wolny od narkotyków.******************************************************************************************

KONCERT!

Dnia 4 listopada w Gimnazjum wystąpił zespół The Bluesmobile w składzie: Jacek Chruściński, Tadek Pocieszyński, Artur Malik. Jest to grupa blues – rockowa obecna na polskiej scenie od kilku lat. Oprócz typowej działalności muzycznej zespół występuje z programem profilaktyki antynarkotykowej, grając koncerty dla szkolnej młodzieży, propagując styl życia wolny od narkotyków. Przedstawienie pt. Masz jedno życie, to montaż słowno-muzyczny. Występ rozpoczął się piosenką "Miała Marysia baranka" z płyty pt. Pojedynczy człowiek. Piosenki (tekst w języku angielskim) przeplatane były opowieściami scenek z życia ludzi uzależnionych. Artyści chcieli zwrócić szczególną uwagę na fakt, że każdy ma tylko jedno życie, którego nie warto zmarnować dla szpanu, chęci pokazania się, chwili wątpliwej zabawy. Najważniejsza jest umiejętność dokonywania wyboru, mądrego wyboru: przyszłość, szansa, życie czy narkotyki. W pamięć zapadły słowa nieżyjącego już lidera zespołu Dżem: „dzieciaki nie bierzcie tego świństwa”.

Forma przekazu, język sprawiły, że idea programu dotarła do młodzieży.

Przyjacielu mój Daj mi trochę siebie,
siłę, odwagę, zaufanie do ludzi
Ciężko odzyskać stracone lata
kiedy jedynym pragnieniem była pompka, kompot
czasem śmierć. Chcę żyć inaczej.

Narkomanka l.18

******************************************************************************************

Karliński Ośrodek Kultury - 12 maja 2009 - Masz tylko jedno życie.

Koncert pod tym tytułem odbył się w ramach profilaktyki uzależnień i skierowany został dla uczniów z Gimnazjum i Liceum z Karlina. Wykonawcą koncertu był zespół BLUESMOBILE - czołowy Polski zespół blues-rockowy. BLUESMOBILE to równocześnie profesjonalnie przygotowany program o charakterze profilaktyki uzależnień skierowany do młodzieży szkolnej. Program w umiejętny sposób łączy treści dydaktyczne z atrakcyjną muzyką. Podczas spotkań z młodymi ludźmi basista, Jacek Chruściński przedstawia profilaktykę w sposób niezwykle sugestywny, szczery i bezpośredni. Zespół od dawna współpracuje z działem programów telewizyjnych propagując idee zdrowego, wolnego od narkotyków życia. Artyści starają się przekazać młodzieży to co najcenniejsze, że najważniejszy w życiu jest szacunek do wartości najcenniejszych - rodziny, która jest wartością NAJWAŻNIEJSZĄ. Zespół wskazuje młodzieży, że to nie ucieczka w świat narkotyków, pełen chwilowych doznań, uniesień, „bujania w obłokach”, czy ekstazy jest tym, na czym powinno im zależeć, że nie tędy prowadzi droga do szczęścia i powodzenia w życiu. Liderzy zespołu przez cały czas trwania koncert uświadamiali że pełnię szczęścia można w życiu otrzymać poprzez pracę i czyste, wolne od narkotyków doznania duchowe. Koncert został zorganizowany w Karlińskim Ośrodku Kultury dzięki otrzymanej dotacji z Miejsko – Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.******************************************************************************************

11.05. młodzież gimnazjalna z Drzonowa i Dźwirzyna uczestniczyła w programie profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej. Tego trudnego zadania podjęli się krakowscy artyści czołowego polskiego zespołu blues-rockowego Bluesmobile.
Zaprezentowali program słowno - muzyczny „MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE” przedstawiający problematykę uzależnień - ich skutków zdrowotnych i społecznych oraz ich profilaktyki.
Artyści, swoim programem skierowanym do młodzieży, propagują idee zdrowego, wolnego od narkotyków życia, właściwych postaw życiowych, szacunku dla wartości najcenniejszych-rodziny, pracy, doznań duchowych. Mamy nadzieję, że program pomoże młodzieży w podejmowaniu tylko dobrych decyzji oraz w budowaniu wiary we własną godność i wartość.

******************************************************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA ŚW. TRÓJCY W LIPSKU

W ramach rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży w Lipsku, 19 marca odbył się koncert „Pamiętaj masz tylko jedno życie” w wykonaniu Jacka Chruścińskiego z zespołem BLUESMOBILE. Zespół czynnie wspiera akcję profilaktyki antynarkotykowej. Grając koncerty dla młodzieży szkolnej, propaguje styl życia wolny od narkotyków, alkoholu. Koncert odbył się w Lipskim Centrum Kultury a współorganizatorem wraz z Parafią Św. Trójcy była Miejsko Gminna Komisja d.s. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy.******************************************************************************************

Urząd Miejski, ul. Piastowska 29, 58-240 Piława Górna

W dniu 16 lutego 2009 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Piławie Górnej odbył się niezwykły i ciekawy koncert, który dotyczył zakresu profilaktyki uzależnień. Koncert nosił tytuł „Masz tylko jedno życie” i został zorganizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktycznego. Jego celem było nie tylko zaprezentowanie utworów muzycznych i walorów artystycznych, lecz także przekazanie młodzieży konkretnego przesłania. Jacek Chruściński, lider zespołu BLUEMOBILE przywoływał historie swoich znajomych, którzy zeszli na złą drogę, wybierając narkotyki lub alkohol. Przekonywał gimnazjalistów o tym, że to niewłaściwy wybór, który prowadzi do zniszczenia sobie życia i utraty bliskich. Wymieniał nazwiska osób znanych ze sceny muzycznej, które popadły w uzależnienie, straciły szansę na dalszą karierę i przedwcześnie zmarły. Uczniowie w skupieniu słuchali opowiadanych historii. Były one przeplatane utworami muzycznymi utrzymanymi w stylu rocka lub bluesa.Występ znalazł uznanie wśród młodej publiczności, która reagowała bardzo żywiołowo nawiązując kontakt z wykonawcami i nagradzając ich oklaskami. Koncert był nie tylko okazją do zabawy, ale także skłonił do refleksji nad ludzkim życiem, jego niepowtarzalnością i ulotnością.

******************************************************************************************

Polska Głos Wielkopolski
OPALENICA - Masz tylko jedno życie. 27.01.2009

Czołowy polski zespół blues-rockowy Bluesmobile, wystąpił w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury „Taklamakan” w Opalenicy. Artyści profesjonalnie przygotowali program w ramach profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej dla młodzieży.
Prezentując swoją muzykę, umiejętnie łączą przesłanie dla młodych ludzi, dotyczące zagrożeń przyjmowania różnego typu używek, a przede wszystkim alkoholu i narkotyków, dziś już tak powszechnych i ogólnodostępnych. Podczas spotkania z opalenicką młodzieżą zespół Bluesmobile przedstawił profilaktykę w sposób niezwykle atrakcyjny, sugestywny i szczery, co zostało przyjęte uśmiechem i oklaskami.Program „Masz tylko jedno życie” jest skierowany głównie do nastolatków, ale też i do nauczycieli, wychowawców i rodziców, którzy jako pierwsi powinni takie niepokojące sygnały zauważać. Jest on też prezentowany w jednostkach wojskowych, zakładach karnych i poprawczych. Jacek Chruściński, gitarzysta basowy tego zespołu - jak mówią organizatorzy, potrafi dotrzeć do zagubionego młodego człowieka, do jego problemów, dając mu cenne wskazówki i rady. (...) Spotkanie z artystami sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opalenicy.
Malwina Korzeniewska - POLSKA Głos Wielkopolski

******************************************************************************************

PRO-SCENKI 2008 – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. 1 grudnia 2008r.

W finale Przeglądu Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Gimnazjów z Powiatu Jasielskiego "PRO - SCENKI" wystąpili specjalnie na tę okazję zaproszeni goście – muzycy z blues-rockowego zespołu BLUESMOBILE, którzy zaprezentowali program – MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE. Artyści przeplatając słowo z utworami bluesowymi granymi z niesamowitą energią, w sugestywny sposób przedstawili treści o charakterze profilaktyki uzależnień.Gitarzysta basowy grupy – Jacek Chruściński opowiadał autentyczne historie ludzi, którzy przegrali z nałogami, dla których często jeden nierozważny krok przesądził o ich całym dalszym życiu.
A. Kuczała

******************************************************************************************

Zdjęcie wykonane przez Magdalenę Herman w Czerwionce-Leszczynach 3 grudnia 2008
podczas spotkania z młodzieżą z jej szkoły.******************************************************************************************

Sobota, 15 Listopad 2008 15:23
Dnia 15 listopada w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Karolewie odbyła się Kampania Walki z Nałogami pod hasłem „Masz tylko jedno życie”. W ramach tego przedsięwzięcia został zaproszony do szkoły czołowy polski zespół bluesowo – rockowy „Bluesmobile”, który profesjonalnie przygotował i przeprowadził program o charakterze profilaktyki uzależnień. W programie tym zostały w umiejętny sposób połączone treści dydaktyczne z atrakcyjną muzyką. Lider zespołu Jacek Chruściński w sposób niezwykle sugestywny, szczery i bezpośredni wprowadził młodzież w problematykę uzależnień.


W programie uczestniczyło około 250 uczniów oraz wielu nauczycieli wraz z panem dyrektorem Zespołu. Część artystyczna kampanii odbyła się w kościele parafialnym w Karolewie za zgodą i wsparciem księdza proboszcza wymienionej parafii.
Opracowała: Małgorzata Sokołowska

******************************************************************************************

30 października 2008 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbył się niezwykły koncert poświęcony profilaktyce uzależnień. Wystąpił krakowski zespół bluesowo-rockowy Bluesmobile.Nowo wyremontowana sala widowiskowa Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi. Ponad 200 uczniów z klas V i VI wraz z wychowawcami ze wszystkich szkół podstawowych gminy wysłuchało koncertu „Masz tylko jedno życie” w wykonaniu zespołu bluesowo - rockowego „Bluesmobile” z Krakowa.
...Chcieliśmy przekazać uczniom ważne treści dydaktyczne, ale w nieco inny sposób niż podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych - mówi Anna Głowacka, współorganizatorka spotkania. - Narkotyki to nie zabawa, uzależnienie to droga donikąd. Poprzez muzykę chcieliśmy uruchomić wyobraźnię młodych ludzi, skłonić ich do refleksji nad życiem i słusznością wyborów, których dokonujemy każdego dnia. Myślę, że taka forma przekazu lepiej trafia do uczniów.
Zespół „Bluesmobile” wystąpił w składzie: Jacek Chruściński – gitara basowa, Tadeusz Pocieszyński – gitara, Wiesław Błażkiewicz – perkusja. To znani i cenieni muzycy, który koncertowali na trzech kontynentach, nagrali kilka programów telewizyjnych i wydali trzy płyty CD. Blues – rockowe brzmienia przeplatane były autentycznymi świadectwami. Jacek Chruściński, mówił o znanych osobach, ale także o swoich znajomych z „podwórka”, którzy popadając w „sidła nałogu” doprowadzili do zniszczenia własnego życia i utraty bliskich. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadanych historii, żywo reagowali na prezentowaną muzykę, nagradzając wykonawców brawami.
Koncert zorganizowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Słupi pod patronatem wójta gminy - Wiesława Jerzego Gałki.

******************************************************************************************

Masz tylko jedno życie – nie zmarnuj go!

Czy taki komunikat dotrze do młodego człowieka? Nie wiem.... I to jest przerażające!!! Sama jestem dwunastolatką, która życia nie traktuje jeszcze bardzo serio. Żyję chwilą, zachłystuję się wszystkim, co nowe, zakazane. Rady starszych traktuję jako zło konieczne. Nie sprzeciwiam się im, ale aż mnie korci, aby zrobić coś na przekór...
Aż nagle pojawia się dziwna grupa ludzi. Dużo starszych ode mnie. Występują pod dziwną nazwą, świetnie grają i ....mówią, opowiadają, wspominają... Słuchając ich “kamienieję”. Nie dochodzą do mnie głosy koleżanki, która o coś pyta. Zamarłam – i słucham o ludziach, którzy przegrali swoje życie. I na dodatek na własne ŻYCZENIE! Bo może też traktowali życie jak zabawę, bo skusił ich zakazany owoc...
Historie, które usłyszałam wywołały we mnie niesamowite emocje. Smutek, że inni przegrali, żal, że im nikt nie pomógł, złość, że zrobili to, bo chcieli przeżyć super emocje. Tylko, dlaczego kosztem własne życia? Pytanie te pozostanie bez odpowiedzi.
Jestem wstrząśnięta po tym koncercie, ale dzięki temu mądrzejsza. Będę wiedziała jak powiedzieć NIE, bo cały czas w mej pamięci są te usłyszane historie. Spotkanie z BLUESMOBILE spowodowało, że sięgnęłam do różnych źródeł, aby dowiedzieć się czegoś więcej o zabójcach, jakimi są narkotyki i alkohol. Nie będę tu przytaczać suchych statystyk i porad mądrych teoretyków. Myślę, że każdy młody człowiek, który raz SPRÓBOWAŁ powinien spotkać na swojej drodze BLUESMOBILE. Wierzę, że takie spotkanie podziała jak zimny prysznic. A jeśli nie .....to tylko wzrośnie liczba tych, którzy zmarnowali swoje życie NA WŁASNE ŻYCZENIE, bo zachciało się im zaszpanować, bo głupio wierzyli, że parę działek czy kieliszków nie uzależni...! Fakt, kilka razy nie uzależni, ale po woli zatracą się w liczeniu (tych razów)....i znajdą się na dnie, z którego bardzo ciężko się wydostać!

JULIA BARANOWSKA SP nr 2

******************************************************************************************

Koncert przeciw narkotykom

21 października w Gimnazjum w Lyskach odbył się koncert zespołu THE BLUESMOBILE
z Krakowa pod hasłem PAMIĘTAJCIE - MACIE TYLKO JEDNO ŻYCIE.
Zespół BLUESMOBILE czynnie wspiera akcję profilaktyki antynarkotykowej, grając koncerty dla młodzieży szkolnej, propagując styl życia wolny od narkotyków. Najważniejszym przesłaniem kierowanym do młodzież jest "Nie zmarnować sobie życie przez narkotyki".
Organizatorem koncertu była Świetlica Środowiskowa z Nowej Wsi.

******************************************************************************************

ŚPIEWAJĄCA PROFILAKTYKA W LEGIONOWIE.

W dniu 3 października 2008 r. w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo w ramach Legionowskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Innych Uzależnień oraz Legionowskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii odbył się profilaktyczny koncert zespołu bluesowo-rockowego BLUESMOBILE pt. Masz tylko jedno życie.
Przesłanki płynące z koncertu i trafiające do młodego człowieka to:
Życie to nie gra komputerowa. Tu i teraz masz tylko jedno życie - nie zmarnuj go!
Asertywność to doskonała cecha u młodego człowieka, która sprawia, że potrafi on stanowczo powiedzieć:
NIE DZIĘKUJĘ, NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE BIORĘ!
(...) Widownia czynnie włączała się w muzyczną część koncertu poprzez owacje na stojąco i wspólny śpiew z muzykami. Dzięki śpiewającej profilaktyce, możemy kształtować wśród młodych mieszkańców miasta prawidłowe zachowania zdrowotne. www.legionowo.um.gov.pl******************************************************************************************

Masz tylko jedno życie - koncert profilaktyczny - piątek, 26 wrzesień 2008

24 września, w kaplicy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Lipskiej, odbył się niezwykły koncert. Na zaproszenie pracowników socjalnych Filii nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, koncert bluesowy i rockowy zagrał BLUES-MOBILE. Na koncert przyszło ponad 200 gimnazjalistów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Muzycy przekonująco opowiadali, dlaczego warto pozostać czystym od narkotyków, alkoholu i papierosów. Pracownicy socjalni są przekonani, że taka forma mówienia o sprawach ważnych oraz niebanalny przekaz, lepiej i mocniej trafi do tej grupy odbiorców.

*******************************************************************************************

Pamiętajcie - macie tylko jedno życie
2008-04-21, 10:52

W dniu 22 kwietnia 2008 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbędzie się koncert pt. „Masz tylko jedno życie” czołowego polskiego zespołu blues – rockowego BLUESMOBILE w składzie: Tadeusz Pocieszyńki – gitara, Artur Malik – perkusja (jeden z najwybitniejszych perkusistów w Europie), Jacek Chruściński – gitara basowa,
Organizatorem koncertu w ramach gminnego programu profilaktyki jest Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – pan Jacek Taranowski.

*******************************************************************************************

Godziszów - Wydarzenia gminne - rok 2008

17.04 gościł u nas zespół BLUESMOBILE, który głosi idee zdrowego stylu życia, wolnego od narkotyków, a przede wszystkim szacunku do najcenniejszych wartości, jakimi są rodzina, praca i doznania duchowe. Zespół wystąpił z programem o charakterze profilaktyki uzależnień skierowanym do młodzieży szkolnej, który łączy w sobie dydaktyczne treści i muzykę.*******************************************************************************************

www.imprezy.jaworzno.pl
"SPOTKANIE Z..." - KONCERT "BLUESMOBILE"


W środowe południe, 8 kwietnia Trzech muzyków „Bluesmobile Band" dało koncert w Sali Teatralnej. Odbył się on w ramach „Spotkań z..." zainicjowanych przez Pana Mariusza Rechula, Zastępcy Prezydenta Miasta, a finansowanych ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Co ma wspólnego Blues z problemami alkoholowymi? A no niemało. Muzycy „Bluesmobile" maja za sobą spory kawałek życia, wiele fantastycznych chwil, ale i wiele chwil smutnych związanych z życiem ich przyjaciół, niestety już nieobecnych. Powód - można się domyśleć - alkohol i narkotyki. Nie mogąc się pogodzić z przedwczesną śmiercią wspaniałych ludzi, przyjaciół, muzyków, postanowili podjąć się promocji wolnego od śmiercionośnych używek stylu życia, ale nie "ględząc", nie moralizując, a gawędząc i grając przy tym fantastyczną muzykę.
Kilka historii niezmiernie sugestywnie opowiedzianych, o znajomych, przyjaciołach, którzy w głupi, idiotyczny sposób odeszli, bądź też zniszczyli swoje życie, bo zawładnął nimi alkohol, albo narkotyki.Opowieści przeplecione były wspaniałymi utworami bluesowymi. To tylko kilka utworów, ale pasujących do tematu spotkania. Największe wrażenie zrobił utwór „Cocaine" J. J Cale'a, którego fragment możecie posłuchać wraz z kilkoma innymi na poniższym Video.*******************************************************************************************

2008-03-13 „Masz tylko jedno życie”

Pod takim hasłem, 11 marca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chęcinach odbył się program słowno – muzyczny zespołu „Bluesmobile”. Celem programu była profilaktyka w dziedzinie uzależnień oraz ukształtowanie zdrowego stylu życia, właściwego stosunku do otaczającego nas świata i określenie systemu wartości w kształtowaniu osobowości uczestników. Tym razem Urząd Gminy postanowił nieco inaczej dotrzeć do młodzieży i zafundował koncert.
Profesjonalnie przygotowany program skierowany był głównie do młodzieży szkolnej – najbardziej dziś narażonej na zagrożenia związane z uzależnieniami, ale także do nauczycieli, wychowawców i rodziców. Podczas spotkania z młodymi ludźmi Jacek Chruściński (lider zespołu) przedstawił problematykę uzależnień w sposób niezwykle sugestywny, szczery i bezpośredni. Program zakończył sondaż na temat sensowności spotkania w formie rozmowy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że uczestnicy spotkania mają także możliwość dalszego kontaktu poprzez Internet, a także w formie listów.
Agnieszka Olech*******************************************************************************************

Radio.Opole.pl * Wiadomości Kulturalne * Wtorek, 26 lutego 2008 11:37
Koncert w walce z uzależnieniami.


W koncercie z pogadanką na temat uzależnień uczestniczyć dziś (26.02) będą wołczyńscy gimnazjaliści. Krakowska rockowa grupa „BLUES MOBILE” promująca program profilaktyczny „Masz tylko jedno życie” wystąpi w sali Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. To ciekawa forma przekazu młodym ludziom problemu - między innymi narkomanii - podkreśla Rafał Neugebauer, dyrektor „Domu Kultury”. Niewykluczone, że jeszcze nie raz w Wołczynie będą organizowane koncerty promujące akcje profilaktyczne.
Kamila Malicka*******************************************************************************************

Środa, 20-02-2008, 12:44 "Czas Bocheński" Niecodzienny koncert

15 lutego w Zespole Szkół w Rajbrocie miał miejsce niezwykły koncert. Przed godziną dziesiątą na sali gimnastycznej zgromadzili się gimnazjaliści z Rajbrotu oraz młodzież gimnazjalna z Lipnicy Murowanej. W spotkaniu uczestniczył również Tadeusz Klimek, wójt gminy Lipnica Murowana. Wszyscy oczekiwali przybycia gości, którymi byli muzycy z formacji „Bluesmobile Band”. To grupa blues-rockowa, obecna na polskiej scenie od 2001 roku Do Rajbrotu przybyli: gitarzysta Tadeusz Pocieszyński, basista Jacek Chruściński oraz grający na perkusji Artur Malik.
Koncert nosił tytuł „Masz tylko jedno życie” i został zorganizowany w ramach gminnego programu profilaktycznego. Jego celem było nie tylko zaprezentowanie utworów muzycznych będących w repertuarze grupy, lecz także przekazanie młodzieży pewnego przesłania. Jacek Chruściński przywoływał historie swoich znajomych, którzy zeszli na złą drogę, wybierając narkotyki lub alkohol. Przekonywał gimnazjalistów o tym, że to niewłaściwy wybór, który prowadzi do zniszczenia sobie życia i utraty bliskich. Wymieniał nazwiska osób znanych ze sceny muzycznej, które popadły w uzależnienie, straciły szansę na dalszą karierę i przedwcześnie zmarły. Uczniowie w skupieniu słuchali opowiadanych historii. Były one przeplatane utworami muzycznymi utrzymanymi w stylu rocka lub bluesa. Najwyraźniej przypadły one do gustu młodej publiczności, która reagowała bardzo żywiołowo nawiązując kontakt z wykonawcami i nagradzając ich oklaskami. Koncert był nie tylko okazją do zabawy, ale także skłonił do refleksji nad ludzkim życiem, jego niepowtarzalnością i ulotnością. Publiczność nagrodziła muzyków brawami, bo oprócz dobrej zabawy dostała też kilka cennych refleksji nad ulotnością ludzkiego życia.


*******************************************************************************************

JASTKOWICE INFO
MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE (profilaktyka uzależnień) Dodano: 14-02-2008, 15:23


Dnia 14 lutego 2008 roku w Zespole Szkół w Jastkowicach odbył się niezwykły koncert, bowiem dotyczył on profilaktyki uzależnień. Czołowy Polski zespół blues-rockowy BLUESMOBILE profesjonalnie przygotował program o charakterze profilaktyki uzależnień skierowany do młodzieży szkolnej. W umiejętny sposób łączy treści dydaktyczne z atrakcyjną muzyką. Podczas spotkań z młodymi ludźmi Jacek Chruściński (lider zespołu) przedstawia profilaktykę w sposób niezwykle sugestywny, szczery i bezpośredni. Artyści BLUESMOBILE występowali na trzech kontynentach, brali udział w największych festiwalach i koncertach plenerowych. Nagrali kilka programów telewizyjnych, wydali trzy płyty CD. Od dawna współpracują z działem programów telewizyjnych propagujących idee zdrowego, wolnego od narkotyków życia, szacunku do wartości najcenniejszych — rodziny, pracy i doznań duchowych.

*******************************************************************************************

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku

W piątek 8 lutego br. młodzież gimnazjalna uczestniczyła w koncercie o charakterze profilaktyki uzależnień. Artyści z zespołu blues – rockowego Bluesmobile (Jacek Chruściński – gitara basowa i Tadeusz Pocieszyński – gitara) połączyli treści dydaktyczne z bardzo atrakcyjną muzyką. Prawie trzystu uczniów gimnazjum w Racławicach Śląskich i z Głogówka bardzo żywo reagowało na prezentowaną muzykę i nagradzali wykonawców owacjami.******************************************************************************************


POWRÓT